Śmiech odgrywa ważną rolę w romantycznych relacjach - bez względu na to, czy jest wspólny, czy też skierowany wobec drugiej osoby. Jeśli partnerzy w podobny sposób radzą sobie ze śmiechem lub byciem obiektem żartów, zazwyczaj są zadowoleni ze swojego związku. Z drugiej strony ludzie, którzy obawiają się żartów na swój temat, często są mniej szczęśliwi w swoim związku.
W małżeństwie konflikty są nieuniknione. Nawet najszczęśliwsze pary się kłócą. A badania pokazują, że konfliktogenne są głownie tematy dotyczące: dzieci, pieniędzy, teściów oraz intymności.
Kondycja jamy ustnej może wpłynąć na twoje życie seksualne? To nie żart. Z badań wynika, że stan naszych zębów i dziąseł może wpłynąć na jakość życia seksualnego i naszą wydajność w sypialni. Co więcej, mikrourazy w ustach zwiększają ryzyko infekcji HPV oraz nowotworów jamy ustnej.
Lęk przed pokazaniem niedoskonałości, brak akceptacji siebie i swojego ciała powoduje, że wiele osób, zarówno kobiet i mężczyzn, odczuwa wstyd, gdy ma się rozebrać przed swoim partnerem. Wraz z upływem czasu, gdy ciało się zmienia z wiekiem, uczucie to może się pogłębiać. Czasem wstyd jest na tyle silny, że powoduje wręcz całkowite wykluczenie z życia seksualnego.
Cukrzyca może mieć negatywny wpływ na życie seksualne, wynika z nowych badań.
Seks to ważny element naszego życia, jak wynika z badań przeprowadzonych w Ameryce zainteresowanie seksem nie musi mijać wraz z wiekiem.
Z sondażu przeprowadzonego w 26 krajach świata wynika, że najbardziej zadowoleni ze swego życia erotycznego są Nigeryjczycy (67 proc.), na drugim miejscu plasują się Meksykanie (63 proc.), trzecia lokata to Hindusi (61 proc.). Polacy stanowią czwartą najbardziej zadowoloną nację z seksu. 54 proc. rodaków uważa tę sferę za udaną.
Z badań przeprowadzonych niedawno przez OBOP wynika, iż 30% mężczyzn po 50– tym roku życia ma kłopoty z erekcją, problem jest poważny gdyż żyjąc coraz dłużej panowanie chcą cieszyć się sprawnością seksualną także w dojrzałym wieku.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca