1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. To dobra okazja do rozmowy z bliskimi o trudnych problemach zdrowotnych. Edukacja na poziomie rodziny może skutecznie chronić przed zakażeniem HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Eksperci ONZ sądzą, że jest możliwe wygaszenie epidemii choroby do 2030 roku. Zaznaczają jednak, że potrzeba do tego jeszcze bardziej energicznych działań.
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Problem rozprzestrzeniania się HIV i AIDS jest ciągle aktualny. Przykładowo, w Europie odnotowuje się wzrost przypadków zarażeń.
W 2011 roku na świecie zakaziło się HIV 2,5 miliona osób - dziennie około 7 tysięcy. Z wirusem żyje około 34 milionów osób - niemal tyle, co liczba mieszkańców Polski. W naszym kraju od początku epidemii zdiagnozowano ponad 16 tys. zakażeń HIV. Liczba nowo wykrytych zakażeń rośnie.
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS organizowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Na całym świecie przygotowywane są różnego rodzaju spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi poświęcone zarówno profilaktyce, jak i poszerzeniu świadomości społecznej na temat choroby.
1 grudnia przypada Dzień Walki z AIDS organizowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Tego dnia na całym świecie odbywają się spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi poświęcone zarówno profilaktyce, jak i poszerzeniu świadomości społecznej na temat choroby.
Dziś obchodzimy Dzień walki z AIDS organizowany dzięki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. 1 grudnia na całym świecie, także w Polsce, odbywają się spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi - wszystkie poświęcone zarówno profilaktyce jak poszerzeniu świadomości społecznej na temat choroby.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca