Przed świętami Bożego Narodzenia w niemal wszystkich polskich miastach wzrósł czas stania w korkach. Wydawało się, że podobnie będzie z powrotami po świętach. Tymczasem podczas poświątecznego weekendu jechaliśmy szybciej prawie we wszystkich miastach – wynika z badań portalu Korkowo.pl.
Zazwyczaj mamy ich dość już pod koniec listopada. Niestety, większość świątecznych reklam skupia się na bardziej nawet niż w innych porach roku natrętnym zachęcaniu do zakupu produktów lub usług, do znudzenia wykorzystując przy tym frazesy w rodzaju "magia świąt", "magiczny czas" czy "wyjątkowe chwile". Jednak i tu zdarzają się "perełki". Przedstawiamy pięć wzruszających reklam bożonarodzeniowych. Warto je obejrzeć, choćby dlatego że żadna z nich nie pojawiła się w polskich blokach reklamowych.
Czy w trakcie firmowych imprez z okazji Świąt Bożego Narodzenia powinien być podawany alkohol? 60% Polaków jest przeciwko. Jednocześnie 41% zauważa, że wielu pracowników w czasie firmowych imprez wigilijnych „nie wylewa za kołnierz”. Co sądzą Polacy na temat firmowych spotkań wigilijnych?
Święta tuż tuż, ale z powodu wielu obowiązków nie wszyscy jesteśmy w stanie się przygotować i bywa, że kupujemy prezenty na ostatnią chwilę. Niektóre wybory wydają się oczywiste i mamy pewność, że obdarowany będzie usatysfakcjonowany. Mamy jednak także tendencję do sięgania po rzeczy standardowo kojarzone z Gwiazdką, ale niekoniecznie dobrze postrzegane czy trafione. Zobacz, czego warto unikać.
Aż 41 procent Polaków będzie w tym roku szukało w sieci pomysłów na świąteczne prezenty. Gdy jednak dochodzi do zakupu, wygrywają sklepy tradycyjne, gdzie prezenty kupuje 60 procent z nas. Zakupy on-line wybieramy, gdy chcemy kupić na prezent filmy, sprzęt elektroniczny, gry komputerowe czy płyty z muzyką - wynika z corocznego badania firmy doradczej Deloitte „Zakupy świąteczne 2014”.
Dla wielu z nas święta Bożego Narodzenia oznaczają przede wszystkim spotkania z rodziną i wspólne godziny spędzone przy stole. W świątecznym menu obowiązkowym muszą znaleźć się tradycyjne potrawy wigilijne – pierogi z kapustą i grzybami, smażony karp i czerwony barszcz z uszkami.
Polacy wydają coraz więcej na prezenty i zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia dla siebie i najbliższych. Blisko 80 proc. z nas sfinansuje świąteczne zakupy z oszczędności lub pożyczek. Święta to czas niezwykły, na którym nie chcemy oszczędzać, dlatego coraz częściej sięgamy po droższe prezenty i chętnie wybieramy elektronikę jak np. tablety, smartfony, laptopy.
Święta Bożego Narodzenia zwykle mocno nadwyrężają nasze możliwości finansowe. Wielu Polaków w tym czasie decyduje się zaciągnąć zobowiązania finansowe, aby zorganizować święta zgodnie z tradycją i kupić bliskim osobom prezenty. Niestety coraz częściej święta postrzegane są w kategoriach finansowych. Jak przygotować się do świąt, aby Nowego Roku nie zacząć od problemów z domowym budżetem, podpowiada ekspert Expander Advisors.
Świąteczne, rodzinne spotkania to doskonała okazja, aby podkreślić ten wyjątkowy czas również strojem.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi konieczność podjęcia przygotowań. Te są zwykle wyczerpujące – gruntowne porządki, gotowanie, pieczenie. Dla niektórych z nas, zwłaszcza tych zapracowanych, taka perspektywa jest przerażająca. Marzymy o rodzinnych, pachnących domowymi przysmakami świętach, ale z drugiej strony, brakuje nam czasu i energii na ich przygotowanie. Jest na to rada. Najlepiej zabrać ze sobą bliskich i spędzić Boże Narodzenie poza domem.
W tym roku wydatki Polaków na święta będą wyższe o 13 procent w odniesieniu do minionego roku. Na jedzenie, prezenty polska rodzina planuje wydać prawie 1.160 złotych. Okazuje się, że to najwyższy procentowy wzrost na Starym Kontynencie - wynika z 17. edycji badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 16 krajach europejskich i w RPA.
W sieci pojawił się zwiastun filmu "A Merry Friggin' Christmas" z Robinem Williamsem. To jedna z ostatnnich produkcji, w której będzie można zobaczyć zmarłego w sierpniu aktora.
Mama wprowadzająca dzieci w fascynujący świat literatury - tak w skrócie można opisać przygotowane na Dzień Matki "doodle".
Lepiej późno niż wcale - można by powiedzieć, patrząc na datę tegorocznej Wielkanocy. A i tak za wcześnie... wzdychają ci, którzy zajmują się w domu przygotowaniem świąt. Czym dla nas, w roku 2014 są święta Zmartwychwstania Pańskiego? Czy w ogóle umiemy świętować?
Chrzan stanowi jeden z nieodłącznych elementów wielkanocnej tradycji - w święconce symbolizuje siłę witalną, którą ma nam zapewnić na cały rok. Ale ma nie tylko tradycyjne i smakowe walory - jest także zdrowy i dobrze służy nam zwłaszcza podczas świątecznego objadania się.