Lekarze niczym mantrę powtarzają, co trzeba robić, by o siebie zadbać i chyba każdy już wie, że rady te dotyczą głównie sposobu odżywiania się i aktywności fizycznej. Jednakże warto pamiętać także o tym, iż niemniej istotne i równie dobrze naukowo uzasadnione są rzeczy, zachowania, zjawiska, których zwykle nie kojarzy się z profilaktyką prozdrowotną.
Wyniki sondażu miesięcznika Reader’s Digest wskazują, że Polacy są zdecydowanie bardziej tolerancyjni w kwestii dowcipów niż Niemcy. Częściej jesteśmy skłonni żartować m.in. z kobiet, religii oraz cudzoziemców. Aż 58 proc. Polaków uznało, że każdy temat jest dobry do żartów. Z tym stwierdzeniem zgodziło się jedynie 18 proc. Niemców.
Gelotologia (terapia śmiechem) jest coraz powszechniej doceniana. Okazuje się, że może być też skuteczna w leczeniu demencji.
Śmiech to zdrowie- głosi stare powiedzenie i jest w tym sporo prawdy. Naukowcy potwierdzają, że osoby, które często się śmieją są zdrowsze i lepiej się czują.
Śmiech to zdrowie- to powiedzenie znamy wszyscy, często jednak nie doceniamy tego jak ważne jest okazywanie radości.
Śmiech wcale nie jest rzeczą zwykłą, jeżeli małe dziecko nie zobaczyłoby śmiejącej się innej osoby nigdy by się samo uśmiechnęło. Ludzki śmiech to umiejętność wyuczona tak jak jedzenie widelcem, czy obsługa komputera.
W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna czyni ogromne postępy w badanich i metodach leczenia różnorodnych schorzeń, ludzie żyją znacznie dłużej niż kiedykolwiek. Nie jest to jednak automatyczne i przede wszystkim od nas zależy, czy traktując w odpowiedni sposób nasze ciało, umysł i duszę uda nam się cofnąć czas.