Jeff Goldblum zaapelował do kolegów z branży, aby... łysieli z godnością. 57-letni aktor, który nie ma problemu z wypadaniem włosów, twierdzi, że lepiej świecić łysiną lub zdecydować się na przeszczep, niż nosić tupecik czy tzw. "zaczeskę".
Na polskim rynku pojawiła się linia leczniczych kosmetyków do pielęgnacji włosów z problemami - Subrina Recept. Składa się ona z trzech specjalistycznych linii produktów odpowiadających zasadniczym problemom włosów i skóry głowy – łupieżowi, nadmiernemu wypadaniu włosów (szczególnie towarzyszącemu łysieniu androgenowemu) oraz przetłuszczaniu się włosów. W skład linii wchodzą szampony, lotiony do kuracji bez spłukiwania i ampułki.
Dobre informacje dla wcześniej łysiejących panów. Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy dość szybko tracą włosy, rzadziej chorują na raka prostaty, informuje BBC News.
John Travolta pogodził się z perspektywą utraty bujnej czupryny. Amerykański aktor przez lata bał się chwili, kiedy na jego czole zaczną pojawiać się zakola. Występ w roli całkowicie łysego mężczyzny w filmie "From Paris with Love" uświadomił gwiazdorowi, że nie ma się czym niepokoić.
Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze włosy to żywe tkanki. Owszem ta ich część, która nas ozdabia jest częścią martwą, ale u nasady włosy żyją i mają się dobrze - pod warunkiem, że o nie odpowiednio dbamy.
Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.
Zdrowe, gęste i błyszczące są powodem do dumy, bo niewątpliwie dodają uroku każdemu człowiekowi. Włosy uznawane są w naszej kulturze za atrybut atrakcyjności, dlatego ich brak spowodowany łysieniem staje się dla nas problemem. Wtedy szukamy skutecznego sposobu, który sprawi, że czupryna na głowie znowu będzie bujna. Tutaj z pomocą przychodzi medycyna i zabieg przeszczepiania włosów.
Istnieje stare angielskojęzyczne przysłowie: „Old is Gold". Jednakże, pogarszający się z wiekiem stan zdrowia nierzadko sprawia, że trudno uwierzyć, iż dojrzały wiek może być złotym. Warto więc dbać o to, by jak najdłużej cieszyć się pełnią sił. Jayson Hunter z Prograde Nutrition przypomina, jakie trzy witaminy są najważniejsze dla zdrowia mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia.
Nastąpił prawdziwy przełom w badaniach nad łysieniem, informuje telegraph.co.uk. Japońscy naukowcy odkryli gen, który jest odpowiedzialny za utratę włosów.
Łysienie (łac. alopecia) może być elementem procesu starzenia się, ale też stanowić symptom chorobowy lub być wynikiem podjętej terapii. Jednakże, bez względu na powody, nadmierne wypadanie włosów jest przyjmowane z niepokojem, wstydem, a czasem wręcz przerażeniem. Przyzwyczajeni do własnego wizerunku często nie potrafimy zaakceptować zmian tego rodzaju, szczególnie, że powszechnie panuje przekonanie, iż takie metamorfozy są niekorzystne. Nie wszystkie rodzaje łysienia są procesami nieodwracalnymi, wyeliminowanie niektórych czynników może powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.
Palma sabałowa (Saw Palmetto) rośnie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, jest to drzewo osiągające wysokość do trzech metrów i rodzące jagody, które stanowią naturalny lek na liczne dolegliwości.
Wszyscy chcielibyśmy mieć gęste i zdrowe włosy, niestetyczęsto jest to trudne do osiągnięcia. Jeśli Twoje włosy stają się coraz cieńsze i jest ich coraz mniej warto zastanowić się na przyczyną tej sytuacji.
U ok. 60 procent kobiet po menopauzie występuje zauważalna utrata włosów. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, jednak najczęstszym z nich są zaburzenia hormonalne: w okresie przekwitania w organizmie kobiety znacznie spada produkcja estrogenów, proporcjonalnie więcej jest za to androgenów, których produkcja nie maleje. To właśnie one są winne temu, że włosy na głowie robią się coraz cieńsze i rzadsze, za to pojawia się ich więcej w tzw. męskich rejonach: nad górną wargą, na nogach czy podbródku.
Nie trzeba nikogo przekonywać, że fryzura ma niebagatelny wpływ na nasz wygląd, czasem wystarczy zmienić kolor, bądź długość włosów, a nasz wizerunek diametralnie się zmienia. Jednakże, włosy nie tylko stanowią ozdobę, są również wskaźnikiem naszego stanu zdrowia. Nie wszyscy tracimy włosy w dojrzałym wieku, ale oczywiście także i one podlegają procesom starzenia się.
Łysienie nie jest jedynie kłopotem dotyczącym mężczyzn, u obu płci może ono wystąpić na podłożu androgenowym (AGA). Hormony te niekorzystnie wpływają na mieszki włosowe oraz zwiększają aktywność gruczołów łojowych i powodują nasilenie łojotoku.