Łysiejący mężczyzna w średnim wieku cechują się wyższym ryzykiem agresywnego raka prostaty w późniejszym okresie życia, niż panowie o gęstych czuprynach.
Łysienie znajduje się w czołówce męskich kompleksów (zaraz za nadwagą i obwisłym brzuchem). Coraz częściej spotyka też kobiety. O tym, dlaczego włosy wypadają i o metodach leczenia łysienia pisze dr Marek Wasiluk, autor bloga Medycyna estetyczna bez tajemnic.
„Na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi" mówi się o lekach. Czasem to prawda, zażywanie określonych farmaceutyków może łagodzić objawy danej choroby i skutkować intensyfikacją objawów innej dolegliwości. Zdarza się też, że skutki uboczne terapii są co najmniej niestandardowe...
Starszy wiek wiąże się z określonymi zmianami w wyglądzie i sposobie funkcjonowania organizmu. Niektóre z nich napawają młodszych mężczyzn znacznym niepokojem. Wśród najpowszechniejszych lęków jest łysienie i zaburzenia erekcji.
Najczęstszą przyczyną łysienia androgenicznego u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. Proces utraty włosów nie jest jednak nieodwracalny. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dermatologicznym można wygrać tę nierówną walkę w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.
Układanie modnych fryzur i nawyki nieodpowiedniego mycia i suszenia włosów mogą mieć wpływ na osłabienie czupryny.
Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów. Jest to naturalny proces, którym nie trzeba się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne i uciążliwe, może prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji. Warto temu odpowiednio wcześnie zapobiec.
Każdego dnia wypada nam około 100 włosów. To zupełnie naturalne. Jeśli jednak tracimy ich więcej, warto zwłaszcza jesienią i zimą zadbać o swoją czuprynę, a gdyby pomimo domowych zabiegów ich kondycja się nie poprawiła – wybrać się do dermatologa.
Niektórzy mężczyźni nerwowo reagują, gdy dostrzegają u siebie pierwsze objawy łysienia, niemniej jednak w ogólnym odbiorze nie jest niczym dziwnym gdy panowie tracą włosy - w przypadku kobiet taka sytuacja kojarzona jest z chorobą.
Nowe mieszki włosowe utworzone z komórek macierzystych mogą być stosowane w leczeniu cienienia włosów i zatrzymaniu łysienia.
Uczeni ogłosili, że odkryli klucz do zrozumienia rozwoju męskiej łysiny. Zidentyfikowali biologiczny mechanizm odpowiadający za przerzedzanie i utratę włosów.
Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Włosy tracą nie tylko seniorzy, czasem dotyczy to sporo młodszych pamów - nawet po 25. roku życia. Najczęściej występuje łysienie androgenowe, które stanowi ok. 95% prypadków utraty włosów - jest ono zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Nie jest możliwa jego całkowita eliminacja, istnieją jednak sposoby, by je powstrzymać.
Włosy tracimy codziennie. To zupełnie naturalne zjawisko. Jeśli jest jednak nasilone, bywa niepokojące, wszak fryzura to jeden z głównych elementów wizerunku. Poniżej najpowszechniejsze przyczyny wypadania włosów i rady jak z nimi walczyć.
Wypadanie i siwienie włosów to jedne z najpowszechniejszych oznak upływu czasu. Jakkolwiek niektórzy reagują na te zjawiska ze stoickim spokojem i akceptacją, inni wpadają w panikę. Właściwie kwestia w istotnej mierze jest uwarunkowana genetycznie, ale to nie znaczy, że nie mamy na to wpływu.
Wypadanie włosów to bolączka, która prześladuje ludzi od zarania dziejów. Już w czasach starożytnych poszukiwano cudownego leku na łysienie. Dziś także proponuje się nam podobne nowinki – pytanie tylko, czy są one skuteczne?