Nadmierna potliwość, zmiany w okolicach intymnych, łysienie, trądzik, wrastające włoski – mężczyźni niechętnie chcą rozmawiać o tych przypadłościach. Niestety, zignorowane mogą postępować. Jak poradzić sobie z problemami, które dla wielu mężczyzn są krępujące?
Komórki regeneracyjne i macierzyste pozyskiwane z krwi lub tłuszczu pacjenta zyskują coraz większą popularność w odmładzaniu. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że komórki te równie skutecznie leczą łysienie, a nawet regenerują stawy. W jaki sposób działają? Kiedy warto zdecydować się na zabieg z ich użyciem?
2/3 Polaków uważa, że geny są głównym czynnikiem wpływającym na męskie łysienie. Ponad połowa z nich winą obarcza także wiek. Które czynniki faktycznie mają wpływ na nadmierną utratę włosów?
Chętnie uprawiamy szczypiorek w ogrodzie, a nawet w doniczkach na balkonie czy kuchennym oknie. Trudno sobie wyobrazić bez niego wiosenne kanapki czy jajecznicę. Przyprawa jest bardzo popularna w Polsce. I słusznie, bo ma wiele dobrych właściwości. Oto niezwykłe zastosowania szczypiorku.
Uczeni z University College London zidentyfikowali gen, który jest odpowiedzialny za siwienie.
Uczeni z Penn State College of Medicine opracowali szybki sposób na oszacowanie tempa łysienia. Wystarczy samodzielnie wykonany minutowy test.
Coraz częściej z niepokojem spoglądasz na szczotkę po czesaniu? Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, jednak czasem znacząco się nasila. Niestety łysienie dotyka również kobiet. Na szczęście można mu skutecznie przeciwdziałać i nawet dawno utracone włosy mają szansę odrosnąć.
Mezoterapia kojarzy się z zabiegami poprawiającymi kondycję skóry twarzy czy ciała. Tymczasem zabieg ten może być także doskonałym orężem w walce z wypadaniem włosów.
Pierwsze siwe włosy pojawiają się około trzydziestki. W wieku 50 lat połowa ludzi traci kolor 50 proc. swoich włosów. Niektórzy uważają ten proces za wręcz atrakcyjny, inni panicznie boją się takich oznak starzenia. Badacze wyjaśniają, dlaczego nasza czupryna traci barwę.
Coraz więcej kobiet cierpi na nadmierne wypadanie włosów. Dolegliwość ta nie jest wyłącznie efektem gwałtownych zmian hormonalnych. Styl życia, chroniczny stres i nadmiar obowiązków może doprowadzić nawet do... wyłysienia. Jak zapewnić swoim włosom źródło niezbędnych elementów i powstrzymać ich wypadanie?
Łysiejący mężczyzna w średnim wieku cechują się wyższym ryzykiem agresywnego raka prostaty w późniejszym okresie życia, niż panowie o gęstych czuprynach.
Łysienie znajduje się w czołówce męskich kompleksów (zaraz za nadwagą i obwisłym brzuchem). Coraz częściej spotyka też kobiety. O tym, dlaczego włosy wypadają i o metodach leczenia łysienia pisze dr Marek Wasiluk, autor bloga Medycyna estetyczna bez tajemnic.
„Na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi" mówi się o lekach. Czasem to prawda, zażywanie określonych farmaceutyków może łagodzić objawy danej choroby i skutkować intensyfikacją objawów innej dolegliwości. Zdarza się też, że skutki uboczne terapii są co najmniej niestandardowe...
Starszy wiek wiąże się z określonymi zmianami w wyglądzie i sposobie funkcjonowania organizmu. Niektóre z nich napawają młodszych mężczyzn znacznym niepokojem. Wśród najpowszechniejszych lęków jest łysienie i zaburzenia erekcji.
Najczęstszą przyczyną łysienia androgenicznego u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. Proces utraty włosów nie jest jednak nieodwracalny. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dermatologicznym można wygrać tę nierówną walkę w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.