Wszyscy już wiedzą, że otyłość wiąże się z rozwojem wielu chorób, m. in. chorób serca, i cukrzycy. Teraz, w badaniach na myszach, odkryto że dieta wysokotłuszczowa lub genetycznie wywołana otyłość mogą wpływać na przerzedzenie i utratę włosów.
Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, jednak kiedy jednak ilość traconych włosów zaczyna niepokoić, należy zgłosić się do lekarza. Zjawisko to może bowiem wynikać z problemów zdrowotnych.
Coraz częściej z niepokojem spoglądasz na szczotkę po czesaniu? Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, jednak czasem znacząco się nasila. Niestety łysienie dotyka również kobiet. Na szczęście można mu skutecznie przeciwdziałać i nawet dawno utracone włosy mają szansę odrosnąć.
Mezoterapia kojarzy się z zabiegami poprawiającymi kondycję skóry twarzy czy ciała. Tymczasem zabieg ten może być także doskonałym orężem w walce z wypadaniem włosów.
Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Włosy tracą nie tylko seniorzy, czasem dotyczy to sporo młodszych pamów - nawet po 25. roku życia. Najczęściej występuje łysienie androgenowe, które stanowi ok. 95% prypadków utraty włosów - jest ono zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Nie jest możliwa jego całkowita eliminacja, istnieją jednak sposoby, by je powstrzymać.
Łysienie (łac. alopecia) może być elementem procesu starzenia się, ale też stanowić symptom chorobowy lub być wynikiem podjętej terapii. Jednakże, bez względu na powody, nadmierne wypadanie włosów jest przyjmowane z niepokojem, wstydem, a czasem wręcz przerażeniem. Przyzwyczajeni do własnego wizerunku często nie potrafimy zaakceptować zmian tego rodzaju, szczególnie, że powszechnie panuje przekonanie, iż takie metamorfozy są niekorzystne. Nie wszystkie rodzaje łysienia są procesami nieodwracalnymi, wyeliminowanie niektórych czynników może powstrzymać nadmierne wypadanie włosów.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca