Dieta bogata w owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, niskotłuszczowe produkty mleczne oraz chude mięso, a jednocześnie uboga w sól i cukier, wiąże się z łagodniejszym przebiegiem łuszczycy.
Osoby z łuszczycą, często mają niewidoczny stan zapalny w jelicie cienkim ze zwiększoną skłonnością do „nieszczelnego jelita". Może to wyjaśniać, dlaczego osoby cierpiące na łuszczycę często mają problemy żołądkowo-jelitowe i są bardziej podatne na rozwój choroby Leśniowskiego-Crohna.
Naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego opracowali plaster, który ułatwia i usprawnia leczenie łuszczycy. Metodę tę można również stosować w leczeniu innych zapalnych chorób skóry.
Piwo może być powiązane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na łuszczycę.
Swędzenie to bardzo częsty objaw u pacjentów cierpiących na choroby skóry. Okazuje się, że taki symptom u pacjentów dermatologicznych ma istotne powiązania z kliniczną depresją, myślami samobójczymi i stresem.
Osoby, które zmagają się z zespołem stresu pourazowego (PTSD), są dwukrotnie bardziej narażone na śmierć z powodu chorób serca niż pozostali.
Tabletka stosowana w leczeniu choroby skóry może być obiecującą metodę leczenia problemu z alkoholem.
Sekret zdrowszej skóry i stawów może tkwić w mikroorganizmach jelit. Dieta bogata w cukier i tłuszcz zaburza równowagę kultury mikrobiologicznej jelit i może przyczyniać się do stanów zapalnych chorób skóry, takich jak łuszczyca.
Weterani wietnamscy, którzy doświadczyli zespołu stresu pourazowego (posttraumatic stress disorder, PTSD), byli dwa razy bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób serca niż żołnierze w stanie spoczynku bez PTSD.
Odkryto związek między słabszą sprawnością fizyczną i podwyższonym ryzykiem wystąpienia łuszczycy, choroby autoimmunologicznej, mówią uczeni z Uniwersytetu w Göteborgu.
Tzw. dieta zachodnia, czyli sposób odżywiania się bogaty w tłuszcz i cukier, może prowadzić do zapalnych chorób skóry, takich jak łuszczyca, ostrzegają uczeni z University of California - Davis Health.
Związki zwane polifenolami, zawarte w zielonej herbacie, pomagają eliminować wolne rodniki, które mogą powodować nowotwór w wyniku zmian w DNA. Polifenole chronią zdrowe komórki, niszcząc te nowotworowe. Co więcej, wspomagają komórki skóry, odmładzając ją.
Aloes to jedna z najpopularniejszych roślin stosowanych w medycynie na całym świecie. Pochodzi z Afryki Wschodniej i Południowej, ale obecnie uprawia się go w wielu różnych miejscach na całym świecie, ponieważ nie ma dużych wymagań co do warunków zewnętrznych. Liście aloesu zawierają duże ilości półprzezroczystego żelu, który wykazuje różnorodne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Zawiera on 98 proc. wody, ale i rozmaite aminokwasy, witaminy A, B, C i E, minerały, jak również enzymy, polisacharydy i kwasy tłuszczowe - ogółem ponad 200 czynnych biologicznie związków. Stąd jego zastosowanie jest wielorakie - spójrz, do czego można go wykorzystać.
Wiadomo, że stres oznacza niepokój, obniżenie nastroju, objawy depresyjne, etc. Oddziałuje na nas jednak także fizycznie. Zobacz, na jak różne sposoby ma wpływ na twój organizm.
Pamiętaj, aby w twoim codziennym jadłospisie znalazła się oliwa z oliwek. Trudno przecenić jej właściwości dla zdrowia - do długiej listy korzyści można dołączyć ochronę wątroby.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem