Już po raz 29. każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie, będzie miał okazję skorzystać z akcji Żółty Tydzień. Akcja ma na celu edukację na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby typu A i typu B oraz popularyzację szczepień ochronnych. W tej edycji organizatorzy zwracają uwagę na rolę profilaktyki WZW typu B, dzięki której można zapobiegać poważnym następstwom zakażenia wirusem HBV, jakim jest zakażenie przewlekłe, marskość lub pierwotny rak wątroby. Tegoroczny Żółty Tydzień potrwa od 6. do 17. października.
W dniach od 14 do 25 października odbędzie się kolejna edycja Żółtego Tygodnia – ogólnopolskiej akcji, której celem jest edukacja w zakresie zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A i typu B oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyce tych chorób. To już dwudziesta siódma odsłona tej znanej prozdrowotnej inicjatywy.
Od 15 do 26 kwietnia odbędzie się XXVI edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Jej ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyki tych chorób.
W dniach od 12 do 24 marca odbędzie się XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Akcja ma na celu edukacji na temat ryzyka związanego z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) a także upowszechnianie wiedzy o szczepieniach ochronnych, jako skutecznej profilaktykce tych chorób.
W dniach 19- 30 marca odbędzie się XVII akcja „Żółty tydzień”. Jej celem jest popularyzowanie szczepień przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B. Lekarze w całej Polsce będą informowali o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą wspomniane choroby, edukacja i profilaktyka stanowią główne cele opisywanej akcji.
Od kilku dni w całym kraju trwa Żółty Tydzień - akcja przygotowana przez Stowarzyszenie Życie po przeszczepie. Jej celem jest przypomnienie osobom, które szczepiły się na wiosnę przeciwko żółtaczce typu A oraz B, o przyjęciu jesiennej dawki. Stowarzyszenie przypomina, że jednorazowe przyjęcie szczepionki nie zapewnia odporności – tylko pełen cykl szczepień jest gwarancją zdrowia.