Porady - pytania i odpowiedzi

2014-08-27 10:08 autor: Kobieta789

6 190 odsłon

Slub z ateista po rozwodzie cywilnym

Witam!

Mam dosyc skomplikowana sprawe, poniewaz chce wziac slub koscielny z mezczyzna niewierzacym - niechrzczonym, ktory jest po rozwodzie cywilnym. Poprzednia maloznka mojego narzeczonego jest katoliczka -  ochrzczona, mieli tylko slub cywilny. Ja nigdy nie mialam zadnych slubow i jestem katoliczka.

Mnie bardzo zalezy na slubie koscielnym, z tego co czytalam, to potrzebna jest w obu przypadkach zgoda biskupa. Teraz pytania, czy moge to zrobic TYLKO w swojej prarafii, czy tez moge udac sie do ksiedza w jakiejkolwiek parafii i o taka zgode prosic i tam tez wziac slub, a u siebie poprosic tylko o akt chrztu. Mieszkamy w malej miejscowosci i nie chcialabym tego robic u siebie w parafii, lub czy jest taka opcja zeby zrobic to za granica? Moze to glupio zabrzmi, ale nie chce przedstawiac calej sprawy u ksiedza z naszej parafii, a obawaim sie, ze bede musiala...Z gory dziekuje za odpowiedz!!

Pozdrawiam 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-08-27 14:59 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam,

    porusza Pani dwie kwestie: pierwsza dotyczy zawarcia związku z Osobą nieochrzczoną, do tego potrzebuje Pani tzw. dyspensy od przeszkody różnej religii (różnej wiary). Druga kwestia, to wcześniejsze zawarcie związku przez Pani obecnego Narzeczonego, który winien starać się rozwiązać tę sytuację (rozwiązanie związku z racji woli zawarcia małżeństwa z katolicką stroną). Polecam udanie się do właściwego Kościelnego Sądu.

    Uszanowanie!

    Ocena odpowiedzi 3 10

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania