Porady - pytania i odpowiedzi

2012-03-06 17:46 autor: januszm84

10 755 odsłon

Umieważnienie Małżeństwa - ślub z powodu ciąży i zdrada

Witam mam na imię Janusz mam 36 lat jestem po ślubie 16 lat, ponad 2 tyg temu zostawiła mnie żona z 4 dzieci wyjechała do innego mężczyzny do Kołobrzegu. Przed wyjazdem zrzekła sie na piśmie praw do dzieci, sprawa jest w sądzie o pozbawienie ją praw rodzicielskich. Dziś na jednym z portali społecznościowych publicznie pokazała jak ściska i się całuje z owym mężczyzną. W liście którym pozostawiła dzieciom przed wyjazdem napisała że nigdy mnie nie kochała i nie kocha.7 lat temu zdradziła mnie ale wróciła do dzieci i jej wybaczyłem. Od prawie 3 lat non stop zaniedbywała dom i dzieci od rana do wieczora przesiadywała na komputerze, pisała z różnymi mężczyznami wysyłała nagie zdjęcia, mam dowody i scriny oraz rozmowy ze skaypa. Ja i dzieci patrzyliśmy na to jestem człowiekiem bardzo wierzącym, kochałem ją próbowałem zachęcić na terapie poprzez księży poprzez poradnie psychologiczną ale zawsze mówiła że nie że wzięła ślub bo była w ciąży  i tak też było. Mówiła że lubi mnie jedynie jako kolegę a nigdy nie kochała i męczyła się prze z te lata a spała ze mną dlatego tylko że chciała zaspokoić swoje żądze. Dziś sam nic do niej już nie czuję jedyne odrazę, czy mam szanse mając dowody zdrady z czasem na rozwód kościelny, chciałbym kiedyś też mieć osobę która mnie pokocha a nie kłamie ,bo kłamstwo było i jest jej dewiza, nawet teście powiedzieli że ona powinna się leczyć psychiatrycznie ale nikt ją do tego nie zmusi, wyzwała mnie od chorego debila a ja chciałem żeby choć została dla dzieci nie zrobiła tego. dziękuje za odp pozdr janusz.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-03-08 15:05 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam,

    sama zdrada po x-latach od momentu zawarcia związku nie jest wystarczającym powodem, musiałby P. udowodnić, iż P. Żona, albo wykluczała wierność (nie chciała jej dochować przynajmniej w momencie zawarcia związku bądź taką wolę miała na długo przed), albo, jak P. pośrednio pisze,  nie chciała tego związku w ogóle zawierać (wykluczenie zgody małżeńskiej). Jeżeli jest P. w stanie obiektywnie dojść do wniosku, iż także w okresie przedślubnym miały miejsce problemy, a następnie zaraz po wstąpieniu w związek, wówczas kolejną przyczyną byłaby niezdolność natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie kobiety.

    To niektóre z powodów, na podstawie których można prowadzić proces, ale jak już wspomniałam, sytuacja P. wymaga dogłębnej analizy.

    Pozdrawiam

    dr Arletta Bolesta

    adwokat kościelny

    Oceń odpowiedź 3 6

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-03-09 19:08 autor odpowiedzi: januszm84

    Zapomniałem napisać jeszcze że w jej rodzinie dziadek miał schizofrenię nawet jak moje teściowa była u mnie powiedziała że ona powinna się leczyć ale jak mam teraz udowodnić skoro ona ani nie chce się poddać badaniom psychiatrycznym . Choć po pierwszej zdradzie psycholog powiedziała mi że ona ma bardzo wredny charakter . Ale jak mam udowodnić jej słowa że ona wzieła ślub bo była w ciąży i nigdy mnie nie kochała.Zawsze kiedy ja pytałem mówiła że traktuje mnie jak brata kolegę a nie miłość.Po ostatniej rozmowie z Panią Pedagog w szkole kiedy poprosili ją na rozmowę powiedziała że wręcz mnie nienawidzi,dowodem jest też nim mnie poznała była w ciaży z innym męszczyznom ale ciaże poroniła.Wiec przed ślubem miała kilku z którymi spała.Na to iż była w ciąży nim mnie poznała są dowody lekarskie.

    Oceń odpowiedź 2 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-03-09 19:55 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam ponownie,

    stanowiłoby to wzmocnienie dla niezdolności natury psychicznej po stronie kobiety.

    Proszę pamiętać, iż jednym ze środków dowodowych w kościelnym procesie małżeńskim jest opinia sporządzona przez odpowiedniego biegłego - na podstawie badań strony, ale także samych akt sprawy - gdy przykładowo strona nie chce poddać się badaniom.

    Zapytuje P. też o inne dowody, stanowią je: przyznanie się danej strony, tu: pozwanej (cenne przy tytule wykluczenia), zeznania świadków, oczywiście oświadczenia P. jako strony powodowej.

    Z opisu P. wynika, iż sam posiada P. też dowody, które można przedłożyć w Sądzie (kolejny dowód z dokumentów).

    Pozdrawiam

    dr Arletta Bolesta

    adwokat kościelny

    Oceń odpowiedź 1 7

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-31 14:56 autor odpowiedzi: smiling

    to jest trudne  i nie wiem jak się to skończy a co ma do powiedzenia druga strona ?

    Oceń odpowiedź 1 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-31 16:05 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam,

    zajęcie stanowiska przez Stronę Przeciwną może przybrać różne formy; Jej brak udziału, bądź uczetstnictwo również może spowodować nawet różne reperkusje.

    Pozdrawiam!

    Oceń odpowiedź 1 4

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania