Porady - pytania i odpowiedzi

2011-02-08 00:13 autor: Klaudia

32 241 odsłon

Kamień na zębach jaka pasta

Miałam niedawno usuwany na zębach kamień. Poneważ to dość kosztowna operacja chciałabym wiedzieć co zrobić, zeby nie powtarzać go zbyt czesto. Jakiej używać pasty do zębów, szczoteczki i w ogóle co robić. Myję zęby często, nie mam innych problemów tylko boję się że ten kamien zaraz znów mi najdzie...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2011-02-09 14:15 autor odpowiedzi: aktoreczka

    Mnie dentystka polecała pasty typu lacalut i szczoteczki elektryczne albo te o dużej ilości włosków.

    Ocena odpowiedzi 2 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-03-23 11:22 autor odpowiedzi: sulphur

    Przeczytaj proszę informacje o paście sulphodent. Oprócz mineralnej wody siarczkowej zawiera ona leczniczą sól bocheńską. Wskazaniem do jej stosowania jest również profilaktyka chorób przyzębia.

    Ocena odpowiedzi 0 5

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-04-21 10:29 autor odpowiedzi: dana70

    Masz rózne środki ale o sposobie higieny i leczeniu to dentysta decyduje po badaniu. Standartowych past jest bardzo dużo : colgaty, elmeksy itd

    Oczywiście są bardzo specjalistyczne preparaty lecznicze i są w bardzo dobrych klinikacj jak np u Kołodzieja kupiłam Carifree. Sa droższe niz te dostępne w aptekach i supermarketach.

    Czy one zmniejszają odkładanie kamienia trudno powiedzieć ale kamień sciąga sie w gabinecie raz na 6 miesięcy.

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-28 12:38 autor odpowiedzi: elizka

    Ten problem dotyczy i mnie.Muszę co pewien czas poddawać sie zabiegowi czyszczenia.Pani dentystka twierdzi,że sporo zalezy od śliny.To mnie zdziwiło. Okazuje się,że jeśli ślina ma odczyn kwaśny -nie ma kamienia,ale próchnica szybsza, gdy zasadowa- jest częściej kamień,a próchnica rzadsza.

    Bardzo mi pomogło czyszczenie szczoteczką elektryczną. Mój mąż tez się przekonał o jej skuteczności. Mamy jedną ładowarkę i dwie osobne rączki,a do tego wymienne główki szczoteczek.Wszystko mozna kupować oddzielnie. Pastę wybieram parodontax lekko wybielający - biały. Nie ma w tej wersji ogromnego dodatku soli .

    Na czyszczenie kamienia chodzę raz w roku. Proszę wtedy o znieczulenie.

    Jeśli ślina ma odczyn kwaśny, łatwiej o rozwój próchnicy, ale nie ma kamienia. Kwas rozpuszcza złogi i nie pozwala im odkładać się na zębach. Gdy ślina jest zasadowa, szybciej odkłada się kamień, a wolniej powstają ogniska próchnicowe. Jedynym ratunkiem w takich sytuacjach jest regularne i staranne szczotkowanie zębów.

    Jeśli ślina ma odczyn kwaśny, łatwiej o rozwój próchnicy, ale nie ma kamienia. Kwas rozpuszcza złogi i nie pozwala im odkładać się na zębach. Gdy ślina jest zasadowa, szybciej odkłada się kamień, a wolniej powstają ogniska próchnicowe. Jedynym ratunkiem w takich sytuacjach jest regularne i staranne szczotkowanie zębów.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-01-24 00:03 autor odpowiedzi: Eska1954

    Nie ma skutecznych sposobów usuwania kamienia,jak u dentysty.Są to zabiegi refundowane.Pasta elmeks zapobiega powstawaniu kamienia.

    smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-24 09:22

    nie wierzę Ci bo elmex w latach 80 przywoziłem z zachodu i wierz mi do dzisiaj go używam a kamień i tak usuwałem u dentysty pozdrawiam( elmexu jest wiele rodzajów

    Oceń odpowiedź 1 8

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-23 11:06 autor odpowiedzi: smiling

    idź do stomatologa i za nie wielkie pieniądze usunie , po usunięciu stosowa c dobrą pastę  pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-05-29 12:42 autor odpowiedzi: Yes Dent

    Kamień nazębny należy usuwać co 4-6 miesięcy. Scaling i piaskowanie to nie tylko zabiegi poprawiające estetykę uzębienia, ale przede wszystkim profilaktyka, która w ostatecznym rozrachunku bardziej się opłaca. Osoby palące czy cierpiące na paradontozę częściej będą musiały poddać się zabiegowi oczyszczania. Kamień powstaje też pod dziąsłami i często jest niewidoczny dla pacjenta, można go usunąć jedynie w gabinecie stomatologicznym.
    Intensywność odkładania się zależy od wielu czynników (budowa zębów, skład i ilość wydzielanej śliny, jakość wypełnień, dieta, występujące u pacjenta choroby), u jednych ten proces występuje szybciej u innych wolniej.
    Odpowiednia higiena czyli mycie zębów minimum 2x dziennie (lepsze efekty daje szczoteczka elektryczna), używanie nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej spowolni odkładanie się kamienia.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2011-01-05 19:00 przez ena

    Kamień nazębny, jak czyścić?

    Czy porządnie wyczyścić kamień można tylko u dentysty? czy są jakieś środki "domowe", którymi można sobie z nim poradzić? Nie bardzo uśmiecha mi sie płacenie grubych pieniędzy co kilka miesięcy, a ostatnio kamień narasta mi strasznie.

    kategoria: Uroda: pozostałe

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dentystyka i Protetyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania